Pomakonline - Magazin za društveni razvitak

Tuesday
Jan 16th
  • Prijava
  • Registracija
    Registracija
    Polja označena asteriskom (*) su obavezna.
    Ime: *
    Korisničko ime: *
    E-mail: *
    Šifra: *
    Potvrda Šifre: *
  • Traži
Veličina teksta
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Naslovnica arrow Radionica arrow Projekti arrow Sanjajte s Brezom
Sanjajte s Brezom
Saša Bajamić   
Utorak, 25 Kolovoz 2009
Image
Zemlja bez granica u Osijeku
I ove godine Udruga za rad s mladima "Breza" u suradnji s Gradom Osijekom organizira šestu po redu međunarodnu kulturnu manifestaciju za djecu i mlade "Zemlja bez granica - Sanjam" koja će se od 31. kolovoza do 5. rujna 2009. godine održavati u osječkoj Tvrđi pod visokim pokroviteljstvom predsjednika RH Stjepana Mesića. Svakoga vas dana manifestacije očekuje 37 različitih kreativnih radionica te zanimljiv kulturno-umjetnički program. Pogledajte ovogodišnji program i raspored radionica.
Ponedjeljak, 31. kolovoz 2009.

17:00 Trg Ante Starčevića:
RENDŽERI SNOVOGRADA – Akcija za svu djecu koja imaju bicikl i tricikl + IKIIKI klauni (Zagreb)

18:00 Drvengrad, Perivoj kralja Tomislava (1):
OTVORENJE: KUĆE ZUBIĆ VILE/vrtići Dugine boje, VILINSKE LOGICE/Plesna igraonica Početnica, DKBM Osijek, ANĐEOSKOG EKO SNA/Centar za predškolski odgoj Osijek, VILINSKI AEROBIK/Iva Ižaković

Utorak, 1. rujan 2009.

17:00 Drvengrad, Perivoj kralja Tomislava (1):
Igraonice: KUĆA ZUBIĆ VILE, VILINSKA LOGICA, ANĐEOSKI EKO SAN, VILINSKI AEROBIK
Dječja predstava: Vjetar uvijek nešto nosi/Umjetnička grupa Cirkus

19:00 Bastion (2):
Spuštanje neba/Dje.V.E.
Akcije: Mirišem, živim, kušam maštam SLAVONIJU/ BIO Q cluster, Medeni kokteli i kako su jeli naši stari/ Ugostiteljsko-turistička škola Osijek
Promocija gostiju manifestacije /Zadar, Split, Pakoštane, Pforzheim...
Performance: LEOPARDMAN (Australija)
Plesni nastupi: Večer u Parizu/Plesni studio Shine Osijek, Steam heat/ Plesni studio Brodway Osijek

21:00 Caffe bar Glembay (Radićeva ulica):
Projekt: VILINSKI NAPITCI Gargantua i Pantagruela

Srijeda, 2. rujan 2009.

17:00 Drvengrad, Perivoj kralja Tomislava (1):
Igraonice: KUĆA ZUBIĆ VILE,VILINSKA LOGICA, ANĐEOSKI EKO SAN, VILINSKI AEROBIK

19:00 Galerija likovnih umjetnosti u Osijeku:
Performansi: ČUDO U VRTU/Paloma Bianca i Riccardo Moretti (Italija), SREĆONOŠA/Dje.V.E.
Izložbe: Ljetni lomo dnevnici: prolog /Mare Milin (Hrvatska) Transparent dreams/ Leonilda Conti-Ribić (Hrvatska, Italija)

20:30 Bastion (2):
KONCERT VJETRA I ZVIJEZDE PJEVALICE/ Goran Bošković, Robert Vnuk, Ana Vlajnić, Jelena Radan

Četvrtak, 3. rujan 2009.

17:00 Drvengrad, Perivoj kralja Tomislava (1):
Igraonice: KUĆA ZUBIĆ VILE,VILINSKA LOGICA, ANĐEOSKI EKO SAN, VILINSKI AEROBIK
Arheološki muzej:
19:15 MJESTO ŽELJA/Dje.V.E.
19:30 SHEDERVISH DANCE / Valentina Lacmanović (Francuska)
20:30 LUNULE - a capella uspavanke /glazbena suradnja Zlatne mreže, Tamare Šarlija, skupine Meritas i Jelene Radan

Petak, 4. rujan 2009.

17:00 Trg sv. Trojstva (3):
Vilinski zboropjev: ZUJAK LETI U SUMRAK/organizacija vrtića Dugine boje
Drive your dreams by Integra Dundović/Toyota IQ

20:00 Arheološki muzej:
Koncert: JAPAN U GOSTIMA - flauta gitara soprano i piano/ Učenici Glazbene škole Franje Kuhača, Mayumi Kamei, Wakana Takahashi (Hrvatska, Japan)

Subota, 5. rujan 2009.

11:00 Trg Ante Starčevića (4):
Živuće figurice, igrajmo svi Čovječe ne ljuti se/ Fondacija tuzlanske zajednice (BiH)

19:30 Vodena vrata:
OTVARANJE SNOVOGRADA: prezentacija svih radionica u
interakciji s publikom - sudjelovanje više od tisuću djece uz podršku:
Agnes Kern, (AUSTRIJA), Christine Schulthess (Švicarska), Monika Teal (SAD), Franceska Krnjak (ITALIJA), Riccardo Moretti (ITALIJA), Saba Skaberne (SLOVENIJA), Tina Koščak (SLOVENIJA), Sabah Abujaja (LIBIJA), Valentina Lacmanović (FRANCUSKA), Wakana i Satoko Takahashi, Mayumi Kamei (JAPAN), Johanna Wittum Schule Pforzheim (NJEMAČKA), Fondacija tuzlanske zajednice (BiH), Dječji vrtić Radost Zadar, Sveučilište Zadar, OŠ Pakoštane, Igor Mudronja, Kornelija Kosanović Koni, MERITAS, Jelena Radan, Branko Trajkov Trak, Mladen Kušec, Tomislav Kozarčanin, Aleksandra Colnarić, Antoaneta Radočaj-Jerković, Dalija Dozet, Vanja Zanze i Dragana Eržić, Iva Ižaković, Leonilda Conti-Ribić, Ivana Pralija, Jasna i Miroslav Komendanović, Martina Bek Mabe, Ivana Pralija, Lidija Helajz, Irena Bando, OŠ F.K.Frankopan (A.Šebo), OŠ D.Cesarića (Lj.Marković, S. Mašaberg, L.Lovrenčić, N. Vukadinović), OŠ Grigor Vitez (A.Ćosić), Glazbena Škola Franje Kuhača (T.Karačić-Šoljić, M.Rimac), Učiteljski fakultet (J. Kovačević i suradnici), Škola za tekstil, dizajn i primijenjenu umjetnost (J. Bauer, D. Jerabek), Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek (D. Pađen Farkaš), Poljoprivredna i veterinarska škola (V.Rudnički), III. gimnazija (M.Krenus), DV Dugine boje (K.Mihajlović-Hirnstein, G.Tarnai, J.Miličić), Ugostiteljsko-turistička škola (K.Kesegi-Krstin), Dječje kazalište Branka Mihaljevića, Udruga Slama, Udruga Srce, Dječje SOS selo-Lekenik, Udruga Anđeli Split, Dječji dom Izvor Selce, Dječji dom Maestral Split, Udruga Down Čakovec, Dječji dom Karlovac... brojni volonteri, tehničari, roditelji....

U slučaju kiše:
(1) Odgađa se za prvi sunčani dan
(2) HDLU
(3) Dječje kazalište u Osijeku
(4) Esseker centar

Raspored održavanja radionica
(od 31. kolovoza do 4. rujna 2009.)

Otvorenje Snovograda - probe i priprema 5. rujna, početak u 19:30 sati

Jednodnevne radionice:
1. Anđeoski eko san (17-18:30) / Drvengrad /u slučaju kiše Matematička gim.
2. Vilinska logica (17-1 / Drvengrad/u slučaju kiše Matematička gim.
3. Kuća zubić vile (17-19) /Drvengrad/ u slučaju kiše HDL
4. Vilinski aerobik (17-1 /Drvengrad/ u slučaju kiše HDL
5. Rendžeri snovograda ( 31.08.2009. 17-1 ( Trg A. Starčevića)

Ekonomska i upravna škola (Trg Sv. Trojstva 4)
1. Djevine pomagačice (10-12)
2. Igrom do anđeoske predstave (17:30-19)
3. Povuci san za rep(11-12:30) (16:30-1
4. Snovovidi (11-12:30)
5. Dnevne pričaonice (10-11:30) (17-18:30)
6. Batik snena čarolija (16-19)
7. Glazbena družionica putujućih snova (9-10:30,11-12:30)
8. Dreamcatchers (17-18.30)

III. gimnazija (Cara Hadrijana b.b)
6. Snovi na tijelu (17-18:30)
7. Ritam bubnjeva (17-19)
8. Radionica dide Mire (10-12)

HDLU - Kazamat (Vatroslava Jagića 2)
1. Vožnja monocikla (10-12) (17-19)
2. Restoran MLJAC MLJAC (9-12)
3. Vilinski i anđeoski kruščići (16-1
4. Kafić kod Anđela (17-19)
5. Nakit snovograda (10-13)
6. Šaptači tajni (9-10:30) (11-12:30)
7. Izrada pokućstva od slame (10:30-12)

Umjetnička akademija (Kralja Petra Svačića b.b)
1. Street theater (11-12:30) (16-17:30)
2. Japansko pismo i ples (16:30-18:00)

Dom tehnike (Trg Jurja Križanića 1)
1. Snovogradske vjestice (10-13)
2. Kamera ide akcija (10-13)
3. Škola crtanog filma (12-14)

Galerija Waldinger (Fakultetska 7)
1. Vilinski hod kroz oblake (11-13) (15-17)

Isusivačka klasična gimnazija (Trg Vatroslava Lisinskog 1)
1. Čarobna knjiznica-bajkovnica (9:30-12)

Glazbena škola Franje Kuhača (Trg Sv. Trojstva 1)
1. Pjevačka putovnica (10-12) (16-1
2. Plesni trbuščići (9-11) (17-18:30)
3. Indian fusion (11-12:30) (15-16:30)

Škola za tekstil dizajn i primijenjenu umjetnost (Krbavska b.b.)
1. Čarobna odjeća (9-12)
2. Scenska kreacija (9-12)

Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark (Drinska 12b)
1. Dance Ability (16-1
2. Bubnjevi (10-12)

OŠ Retfala (Kapelska 51a)
1.Japansko pismo i ples (9:30-11)

Galerija likovnih umjetnosti (Europska avenija 9)
1. Ležaljke za snove (10-12)

Hits: 4069
Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smaller | bigger

security code
Upišite prikazane znakove


busy
 
« Prethodna   Sljedeća »

Forum socijalnog poduzetništva IPA Razvoj ljudskih potencijalaThis project is funded by the European Union